Як організувати систему відеоспостереження: правила та етапи

Захист приміщень, будівель чи територій є складним завданням. Її краще проводити у комплексі, де основою стане система відеоспостереження. Такий варіант охорони є надійним, перевірений на різних об’єктах. Пропонується придбати повний комплект відеоспостереження для створення комплексного захисту.

Правила

Існує кілька вимог та умов, які необхідно враховувати при організації відеоспостереження. Серед них виділяють:

  1. Особливості об’єкта, що охороняється. Враховується його конфігурація, площа. До внутрішніх приміщень та відкритих просторів висувають різні вимоги, їх потрібно вивчити, щоб пристрої та вся система відповідала цим параметрам.
  2. Обов’язково визначаються вразливі точки, кожна з них повинна оснащуватися камерою спостереження.
  3. Залежно від типу об’єкта можна вибрати роздільну здатність камер, спосіб з’єднання з основним сервером – дротовий або бездротовий. Перший найкраще підходить для приміщень, другий для великих територій.
  4. Камери повинні кріпитись так, щоб забезпечити максимальне охоплення ділянки. Це робиться шляхом підбору кутів огляду камер або можливості її дистанційного повороту.
  5. Прилади спостереження слід захищати від несприятливих умов середовища у вигляді вологості, високої температури, пилу.
  6. Особливу увагу приділяють антивандальному захисту, поміщаючи камеру в міцні бокси, які неможливо розбити.
  7. Відеоспостереження має керуватися з єдиного пункту, куди надходить сигнал із усіх камер, які задіяні в охороні об’єкта.

Поради

Встановлюючи камери в певних точках, варто врахувати надійність кріплення та конструкції, що несе. Для цього можна використовувати стовпи, цегляні та бетонні стіни, міцні елементи огорожі.

Важливо забезпечити якісний огляд. Потрібно уникати потрапляння в об’єктив прямого сонячного проміння або світлового потоку від освітлювальних приладів. Вони можуть “зліпити” відеокамеру. Даний ефект виражатиметься в тому, що людина, або інший об’єкт, виглядатиме на тлі світла занадто темним, деталі чи риси обличчя розглянути буде неможливо.

Камери слід оснащувати датчиками руху, щоб вони розпочинали роботу лише при переміщенні великих об’єктів. Особливо це важливо для систем з автономним живленням. Якщо потрібна безперервна трансляція зображення, для приладів створюють подачу енергії проводами.

Необхідно вивести сигнал всіх камер на монітори з можливістю перемикання головного зображення на великий екран.