Сонячні електростанції для підприємства: аналізуємо вартість та переваги

Чому вигідно переходити на електроенергію власного виробництва, від чого залежить ціна сонячної електростанції та як швидко окупляться інвестиції, чи варто брати кредит на будівництво СЕС

Сонячні електростанції для підприємства, які працюють на компенсацію власного споживання, відкривають великі можливості для розвитку бізнесу. Насамперед — це значна економія коштів шляхом відмови від закупівель електроенергії за дуже високим тарифом. Це дозволить звільнити кошти, які можна буде інвестувати у розвиток виробництва. Крім того, зафіксувавши ціну електроенергії на рівні всього 70-80 копійок за 1 кВт, підприємство отримує широкий обрій для планування, мінімізуючи ризики, які можуть бути спричинені нестабільністю на енергетичному ринку. Перехід на використання зеленої електрики можна конвертувати в успішну маркетингову компанію, просуваючи свій бренд як екофрендлі, тим самим залучаючи нових покупців.

Ціна сонячної електростанції: від чого вона залежить?

Можна виділити кілька факторів, що безпосередньо впливають на вартість сонячної електростанції:

  • Тип станції — мережева чи автономна. Мережева сонячна електростанція здатна виробляти струм лише за наявності зовнішньої електромережі — і це її головний недолік, але вона відносно дешева. Автономна сонячна електростанція може забезпечити незалежність виробництва від зовнішнього енергопостачання, але при цьому її вартість надмірно висока, тому що вона вимагатиме встановлення акумуляторів дуже великої місткості. Фактично такі витрати можуть ніколи не окупитися. Установка автономної сонячної електростанції виправдана лише в тому випадку, якщо необхідно підтримувати безперервність певних технологічних процесів, зупинка яких призведе до великих збитків і здатна тривалий час зупинити виробництво в цілому.
  • Спосіб установки — залежно від місця встановлення СЕС можуть бути наземними та даховими. Наземна сонячна електростанція простіше в установці, тому її вартість буде нижчою. Але тут слід врахувати й інший чинник — це оренда земельної ділянки, особливо у межах міста. Наприклад, якщо взяти Київ, сонячна електростанція із встановленням панелей на землі вимагатиме значно більших витрат, ніж дахова. Крім того, виробничі будівлі, торгово-розважальні центри, автозаправки мають дуже велику площу покрівельних поверхонь, на яких можна розмістити велику кількість сонячних панелей. Це дозволить отримати в результаті потужну СЕС, яка зможе покривати своєю роботою велику частку електроенергії, що споживається підприємством.
  • Обладнання — насамперед, які сонячні панелі будуть використовуватися. Не варто боятися китайських сонячних панелей, адже сьогодні Китай — безумовний світовий лідер у сонячній енергетиці. Провідні компанії-виробники виготовляють відмінні сонячні панелі, що відрізняються високою надійністю та продуктивністю за досить помірної ціни.

Термін окупності сонячної електростанції для підприємства https://rayton.com.ua/ses-dlya-pidpryyemstv/ становить близько 2-3 років під час використання власні кошти. Якщо взяти кредит на сонячну електростанцію, навіть без першого внеску, вона зможе окупитися протягом 3-4 років.